Regulamin VI Warszawskiego Konkursu Plastycznego
Regulamin VI Warszawskiego Konkursu Plastycznego
Tak żyć, jak żyłem, warto było… Józef Piłsudski.
Temat szóstej edycji konkursu dotyczy życia i działalności Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego dokonań na rzecz wolnej Polski.
1. Honorowy patronat nad Konkursem sprawują: Wojewoda Mazowiecki, Mazowiecki Kurator Oświaty, Prezydent m.st. Warszawy, Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy, Muzeum Niepodległości, Instytut Józefa Piłsudskiego w Nowym Jorku.
2. Patronat medialny nad Konkursem sprawuje Nowa Gazeta Praska.
3. Organizatorem konkursu jest LXXVI Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, ul. Kowelska 1.
4. Celem konkursu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży postaci i idei Marszałka Józefa Piłsudskiego, jego działalności niepodległościowej i państwotwórczej. Pogłębienie wiedzy na temat dziejów II Rzeczypospolitej, a także kształtowanie postaw patriotycznych.
5. Konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu Warszawy oraz województwa mazowieckiego.
6. Jury konkursu:
Przewodniczącym Jury oraz opiekunem merytorycznym jest przedstawiciel Muzeum Niepodległości, ponadto w jury zasiadają nauczyciele plastyki i historii z różnych typów szkół.
7. Nagrody: Jury po ocenieniu prac przyznaje w każdej kategorii wiekowej nagrody za miejsca od I do III oraz wyróżnienia. Jury zastrzega sobie możliwość nie przyznania któregoś z miejsc lub przyznania nagrody za to samo miejsce ex quo. Jury może także w danej kategorii nie przyznać wyróżnień. Ponadto za prace szczególnie wybitne Jury może przyznać nagrodę specjalną Grand Prix.
8. Etapy konkursu i zgłaszania prac.
Konkurs jest dwuetapowy:
I etap szkolny – uczniowie indywidualnie wykonują prace. Szkolna Komisja Konkursowa kwalifikuje do II etapu do pięciu najlepszych prac z jednej szkoły i przesyła je wraz z protokołem na adres organizatora do 12 stycznia 2018r. .
II etap warszawski – przeprowadzony będzie przez organizatora konkursu, który powoła Komisję Konkursową. Jury dokona oceny zgromadzonych prac i wyłoni najlepsze prace z każdego etapu edukacyjnego. Prace zostaną ocenione według następujących kryteriów: strona merytoryczna, zamysł twórczy, wybór zakresu tematycznego, technika wykonania i estetyka, walory artystyczne. Bardzo prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na stronę merytoryczną i formalną pracy, np. zachowanie proporcji pracy, formy znaczka lub cech monety okolicznościowej, zgodność z realiami historycznymi.
9. Forma i wykonanie prac konkursowych.
Forma prac konkursowych została zróżnicowana dla przedszkoli oraz kolejnych typów szkół.
Przedszkola:
Wykonaj laurkę dla Polski z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Forma pracy oraz technika wykonania dowolna.
Szkoły podstawowe – klasy 1-3:
Zaprojektuj zakładkę do książki, związaną z życiem i działalnością Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zachowaj proporcje właściwe dla zakładek.
Szkoła Podstawowa – klasy 4-7:
Zaprojektuj znaczek upamiętniający 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Projekt wykonaj w formacie od A5 do A3.
10. Terminarz konkursu.
Do 6 stycznia 2018 prace wykonane na szkolny etap konkursu zbierają szkolni opiekunowie konkursu:
Pani Basia Taniewicz – klasy 0 -3 (sala nr 6)
Pani Marta Koper – klasy 4 -7 (sala nr 18)
Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi 19 marca 2018r.
Każda praca musi być opatrzona następującymi danymi:
-imię i nazwisko autora
-wiek autora
-kategoria pracy
-nazwa i adres szkoły wraz z numerem telefonu
-imię i nazwisko opiekuna
Prace nadesłane na konkurs nie podlegają zwrotowi i staja się własnością organizatora.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika do celów konkursowych. Zgodę należy dostarczyć wraz z pracą.
Druk do odebrania u organizatorek: pani Basi Taniewicz i pani Marty Koper.